Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Wstąp do biura rachunkowego Katowice, aby uzyskać kompetentną pomoc profesjonalistów

Prowadzenie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj źródłem niemałych problemów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie zatrudnić specjalistyksięgowego na stałe, zaś ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, by starannie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest łatwiejsze niż myśli wielu czytelników – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom współpracy okaże się satysfakcjonujący?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Jeżeli powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od księgowości, zyskamy pewność, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to także oszczędność funduszy i czasu – nie musimy troszczyć się o finansami na własną rękę, ani najmować do pracy specjalisty na stałe. Warto też wspomnieć o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. Dziś nie ma już potrzeby często jechać osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej.

O jakich rzeczach nie zapominać przy wyborze biura rachunkowego?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się wyłącznie kosztami usług – podejrzanie niskie koszty obsługi nierzadko oznaczają jej niższą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego eksperci zdobyli odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wyjazdów firmowych.

Siedziba firmy:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]