Drukowanie 3D – technologie dostępne w tej usłudze

Dowiedz się więcej o 3D druku.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do inżynierów, konstruktorów, pracowników wydziałów badawczo-rozwojowych i technicznych, projektantów CAD oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma lub osoba, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii DMLS, PolyJet, FDM, i SLS,SLA, może zamówić tę usługę, jeśli nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu oferuje także usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wyszczególnionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy też strefę wiedzy. Są tam zarówno merytoryczne materiały od producentów urządzeń do druku 3D, jak i zredagowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Wydruk 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na fotoutwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do podmiotów bądź osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i wydruk bardzo cienkich ścianek, wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS działa na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma ogromny potencjał produkcyjny. Technologia scalania laserem proszku poliamidowego zapewnia dokładność konturów oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

FDM – drukowanie 3D prototypów i modeli koncepcyjnych

Najpopularniejszą technologią druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do ceny, a także możliwość korzystania z filamentów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami materiału termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany w głównej mierze przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Tę technikę druku wykorzystują osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]