Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Złamanie zęba, zapalenie miazgi, martwica, daleko posunięta próchnica czy też konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, że najczęściej w ich wypadku sięga się po leczenie kanałowe. Choć zabieg ten u wielu pacjentów wywołuje ciarki, w rzeczywistości nie należy się obawiać tej terapii. Współczesna stomatologia posługuje się nowoczesnym sprzętem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które pozwalają na leczenie nawet największych ubytków bez strachu przed bólem.

Etapy leczenia kanałowego

Inicjujący etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą nerw oraz naczynia krwionośne, toteż podczas leczenia kanałowego konieczne jest zaaplikowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W następnej kolejności przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszelkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zębowego cementem szkło-jonomerowym, metalem szlachetnym, materiałem kompozytowym lub ceramiką.

Wybierz dobrego stomatologa do wykonania leczenia kanałowego?

Endodoncja, bo tak brzmi medyczne określenie leczenia kanałowego, to jeden z bardziej skomplikowanych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się zatem wybrać dobrego stomatologa, który go wykona. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie daje nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu przekazującego obraz do monitora. Umożliwia to lekarzowi głębokie oczyszczenie, a następnie dokładne wypełnienie kanału, co spowoduje, że kolejne zabiegi nie będą już konieczne.