Implanty zębów alternatywą dla protez

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie było to oczywiście trafione wyjście, gdyż protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich noszenie nie będzie bardzo komfortowe. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie bardziej komfortowe, lecz też posiadają wiele innych zalet. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie widocznych długo rezultatów, do zera minimalizując ryzyko poluzowania implantu. Dobrze więc napisać parę słów o tym, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębów, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wszczepi dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda leczenie?

Dziś implantologia stosuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś pozwala na znaczne zmniejszenie czasu gojenia – chory nie odczuwa jakichkolwiek bólów już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu musi stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się papierosów, gorących potraw i alkoholu. Istotne będzie także wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które zmniejszają opuchliznę i ból.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, aby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych niespodzianek i problemów ze zdrowiem? Dobrze postąpimy powierzając wykonanie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne informacje.