Jak przebiega zakładanie implantów stomatologicznych?

Implanty zębowe to najlepsza metoda na pozbycie się braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno w przypadku ogólnego bezzębia, jak i gdy brak nam pojedynczych zębów. Ich największymi atutami są stosunkowo nieskomplikowania pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant zębowy wraz z koronąwygląda zupełnie jak naturalny ząb. Przed ich zakładaniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie pełnej protezy czy mostu. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak przebiega ów proces i jak należy się do niego przygotować.
Implanty zębowe – etapy terapii
proces założenia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od zaaplikowania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest także stosowne nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta nacina dziąsła. Umożliwia to dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej miejsca na implant. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz odpowiednio dobrane wiertła. To najtrudniejszy etap zabiegu – chirurg stomatologiczny musi wykazać się wyczuciem i doświadczeniem. Dokładność konieczna jest także przy wszczepieniu implantu zębowego w kość. Gdy ten będzie w planowanym miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.
Implanty stomatologiczne a lęk przed bólem
Myśl o wszczepieniu implantu zęba budzi u wielu pacjentów obawy związane z potencjalnym silnym bólem doświadczanym w trakcie zabiegu i bezpośrednio po nim. Na szczęście niepokój ten jest zupełnie bezzasadny. Nowoczesna implantologia dysponuje bardzo wydajnymi lekami przeciwbólowymi, zapewniającymi pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie podatni na odczuwanie bólu mogą ponadto poprosić o płytkie znieczulenie ogólne, które zupełnie wyeliminuje problem stresu przed chirurgiem-stomatologiem.