Jak wybrać najlepszy hosting www dla Twojej strony firmowej?

Jeśli masz firmę, to z pewnością posiada ona swoją stronę internetową. Czy wiesz jednak, jak ważny dla Twojego biznesu jest poprawnie dobrany hosting? Czym zatem powinien się cechować dobry hosting dla firm?

Hosting dla firm – postaw na szybkość oraz bezpieczeństwo

Hosting, głównie ten dedykowany dla firm, powinien łączyć w sobie kilka wartości: być szybki, pewny, bezpieczny i gwarantować wsparcie techniczne. Gdy mówimy o szybkości, mamy na myśli szybkość ładowania się stron. Dlaczego jest istotna? Po pierwsze, ma ona wpływ na wrażenia użytkownika, który często ma skłonność do przedwczesnego porzucenia strony, gdy ładuje się ona za długo. Po drugie, szybkość ładowania się strony jest jednym z ważnych czynników, które popularne przeglądarki pod uwagę podczas określania pozycji strony w wynikach wyszukiwania. Poza optymalizacją obrazów i kodu czy eliminacją zbędnych przekierowań w obrębie strony, nie bez znaczenia dla czasu ładowania witryny ma także rodzaj hostingu (VPS, w chmurze, współdzielony, lub dedykowany), wysoka szybkość łącza oraz użycie szybkich dysków SSD w serwerach. Poza tym firmy powinny szukać usługi hostingowej gwarantującej pełną niezawodność. Serwery firmy hostingowej powinny działać w sposób ciągły. Trzeba wybierać tych dostawców, którzy oferują bezawaryjne działanie serwera rzędu min. 99%. Ten czynnik powinien być niezmiernie ważny dla sklepów internetowych, gdyż każda godzina niedostępności sklepu może rodzić wiele tysięcy strat.

Czym powinien charakteryzować się dobry hosting dla firm?

W przypadku hostingu internetowego nie warto skłaniać się do opcji najtańszych. Darmowe usługi hostingowe z reguły charakteryzują się niewystarczającą jakością, a niejednokrotnie zdarza się, że serwery takiej usługi znajdują się za granicą i nie ma do nich dostępu w razie awarii. Dla stron firmowych wypatrujmy hostingu gwarantującego całodobowe wsparcie techniczne kompetentnego zespołu. Kluczowe, by reakcja na zgłoszenia potencjalnych awarii była także stosunkowo krótka, kontakt z firmą łatwy, a cennik hostingu i warunki prolongaty ważności domeny skonstruowane w jasny sposób. Nie zaniedbujmy także o bezpieczeństwie naszych danych. Serwery firmy hostingowej winny być zabezpieczone stale aktualizowanym oprogramowaniem antywirusowym, w serwerowni muszą panować odpowiednie warunki techniczne (temperatura, chłodzenie, zabezpieczenie w razie wybuchu pożaru), a kopia zapasowa danych powinna być przeprowadzana cyklicznie.