Kontenerowy wywóz śmieci – nie musisz robić tego sam

Sprzątanie strychu bądź piwnicy, budowa lub przebudowa domu, odnowienie mieszkania, prace w ogrodzie – co łączy te, z pozoru w ogóle niepowiązane ze sobą czynności? W trakcie ich trwania pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być odwiezione do PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Jak jednakże postąpić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich sytuacjach najrozsądniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz śmieci.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Zajmujące się nim przedsiębiorstwo usługowe zapewnia klientowi kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może przez czas ustalony w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W wyznaczonym w umowie dniu firma odbiera od klienta załadowany kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z przepisami, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu zalecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z jasnych powodów usługi tego rodzaju największym popytem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy w wielu przypadkach nie są w stanie zapewnić przewozu odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Z uwagi na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest także niejednokrotnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego między innymi przedsiębiorstwa budowlane, remontowe czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to też najlepsza metoda na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, trawników czy parkingów.