Masz problemy z zębami? Pomocy szukaj u chirurga stomatologa

Nie każde choroby jamy ustnej można wyeliminować tradycyjnymi technikami. Kiedy są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj któraś z metod chirurgicznych. Zajmuje się nimi chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie znacznych ubytków uzębienia, uszkodzonych kości, potrzeby wstawienia implantów czy koron i chorób tkanek miękkich – na przykład różnego typu nowotworów lub owrzodzeń. Jakie techniki bywają zatem stosowane w czasie kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, by zabiegi były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?

Chirurg stomatolog – leczenie

Niewątpliwie najczęściej przeprowadzanym w poradniach chirurgów stomatologów zabiegiem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo zniszczonych, wymagających nacięcia dziąsła oraz dłutowania. W razie sporych ubytków lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem odbudowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz regeneracją uszkodzonych tkanek.

Który chirurg stomatolog będzie najlepszy?

Jak nietrudno stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem powiedzieć parę słów o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by wykorzystywał on wyłącznie innowacyjne akcesoria oraz, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Sporą wagę ma również atmosfera w poradni oraz podejście stomatologa do pacjentów – dużo powiedzą nam o nim komentarze dotychczasowych pacjentów, a te wyszukamy na przykład w internecie bądź wśród znajomych.