Mikropigmentacja – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Potrzebujesz więcej wiadomości dotyczących mikropigmentacji we Wrocławiu? Wejdź na https://bit.ly/3veFtha

Zapewne szukając ofert gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym przekonaniu mikropigmentacja to jedynie mniej używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Jednak wykonanie trwałego makijażu to raptem jedna z metod wykorzystania tej techniki, która poza kosmetyką ma też zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja medyczna – maskowanie blizn oraz oznak łysienia

Mikropigmentacja to w kosmetologii procedura, którą wybierają przeważnie kobiety chcące zredukować czas przeznaczany codzienne na wykonywanie makijażu. To przydatne rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak pragną się na co dzień prezentować. Istnieje jednak też mikropigmentacja medyczna, która mimo że nadal jest zabiegiem estetycznym, wywiera znaczne oddziaływanie na samopoczucie jednostki, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat nadzwyczaj popularne jest stosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze względów finansowych nie może zdecydować się duży odsetek ludzi chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pomaga też podnieść stopień akceptacji własnego wyglądu – pozwala na niechirurgiczne ukrywanie bielactwa oraz blizn, a nawet optyczną rekonstrukcję brodawki sutka.

Mikropigmentacja włosów to nie to samo co tatuaż

Pozornie mikropigmentacja wygląda jak zwykły proces wykonania tatuażu. Linergista względnie linergistka, albowiem tak zwie się specjalista wykonujący mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje nakłucie naskórka i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu końcowy efekt nie jest permanentny i utrzymuje się mniej więcej przez 12 miesięcy. Dlaczego? W procesie tatuażu barwnik wprowadzany jest w głębsze warstwy skóry, tymczasem podczas zabiegu mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. To dlatego wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry po kilku miesiącach barwnik sukcesywnie zanika. Dlatego jeżeli zamierzeniem osoby poddającej się mikropigmentacji jest długotrwałe maskowanie łysiny lub rzadkich włosów, musi ona wiedzieć, że niezbędne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w mniej więcej rocznych odstępach.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]