Nieszczelne okna – jak je zreperować?

Na www.serwismeteo.pl znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o nieszczelnych oknach plastikowych

Na komfort domowników w znacznym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna zabezpieczają mieszkanie przed chłodem i wilgocią, ale też odcinają je od ulicznego zgiełku. Uszkodzone bądź źle wyregulowane okna nie zapewniają właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, ale również, z uwagi na sporą utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy wykonać co najmniej raz na rok. Nie wolno tego lekceważyć, bowiem po tym czasie możliwe mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej siły trzeba włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, ubytki energii.

Jak wykonać uszczelnienie okien?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale też tych wytworzonych z innych surowców, polega przede wszystkim na ich regulacji (najczęściej służy do tego umieszczona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z niskimi i wysokimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Jeśli nimi nie dysponujemy, nie powinniśmy rozpoczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują aktualnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]