Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Więcej szczegółów o regulacji okien Warszawa na https://serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – by prawidłowo ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to znaczące!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokładnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a wobec tego na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, czyli wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, aby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, aby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła wywołuje problemy z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak nieraz powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, należałoby do tego wezwać profesjonalistów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]