Straciłeś ząb? Pomyśl o implantach stomatologicznych

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na zastąpienie straconego korzenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które utraciły jeden lub kilka zębów i nie potrzeba im pełnej protezy. Niemniej jednak implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a o ile właściwie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich produkcji. Z jakich materiałów wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – materiały

Na samym początku warto nadmienić, iż implant zęba to tylko ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, który cechuje się ogromną trwałością. Jego bezsprzecznym atutem jest też to, iż nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego używanie jest więc w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy należycie wykonanym zabiegu i zachowaniu higieny, wytrzyma kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wykonuje się korony implantów zębów?

Zróżnicowanie surowców, z których wykonuje się korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną porcelanową, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą uczulenia. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką podnoszącą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Najbardziej budżetowa alternatywa, którą może zaproponować implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one zakładane przede wszystkim w miejsce tylnych zębów.