Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Jeśli szukasz profesjonalisty, który poradzi sobie z zainfekowanym WordPressem, udaj się na wpmagus.pl.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, że liczbę sklepów oraz witryninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Powszechność stosowania tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie są popularnym celem ataków hakerów. W sytuacji zawirusowania witryny malware, nieodzowne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Po czym poznać zainfekowanego WordPressa?

Logowanie na witrynę jest uniemożliwione? Obrazy zostały podmienione bez Twojej wiedzy? Na witrynie widnieją linki do obcych Ci portali? A może ze witryny wysyłane są wiadomości-śmieci? To raptem parę z częstych przykładów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takim przypadku niezbędne jest ekspresowa reakcja w celu usunięcia powodu infekcji, a następnie przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania czy też po atakach hakerów powinno się zlecić specjalistom od tego rodzaju działań, ponieważ usuwanie malware z WordPressa nierzadko wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów www na tym systemie zarządzania treścią.

Jak przebiega usuwanie infekcji ze strony internetowej?

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie w ramach swoich operacji naprawczych prowadzą szczegółowy przegląd baz danych oraz plików strony. Badają kod użytych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W toku naprawy zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, minimalizujące ryzyko kolejnych infekcji. Jeżeli trwające dłuższy czas zainfekowanie przyczyniło się do dodania strony do wykazu zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć także konieczne czynności w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Cykliczne uaktualnianie CMS-a i stosowanych na stronie www wtyczek jest bardzo istotne, bowiem odwrócenie wszelkich efektów ataku hakerskiego nie gwarantuje, że taki przypadek nie przydarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]