Wypadają ci włosy na brodzie? Dowiedz się, jak działa zabieg mikropigmentacja zarostu

Szukasz szczegółowych informacji o uzupełnianiu brody? Wejdź na https://microclinic.pl/mikropigmentacja-brody/

Broda od wieków była wyznacznikiem męskości, a jej stan wiele mówi o jej właścicielu. Zapuszczanie bujnej brody wróciło do łask po wielu dziesięcioleciach wskazywania gładkiej skóry twarzy jako kanonu urody u mężczyzn. To powoduje, że dla sporej grupy osób problemy z zapuszczeniem brody mogą stać się przyczyną poważnych kompleksów. Można spróbować je stłumić między innymi za sprawą zabiegu mikropigmentacji brody.

Utrata włosów na twarzy – najpopularniejsze przyczyny

Tak jak każda powierzchnia ciała również twarz narażona jest na wypadanie włosów. Broda silnie przerzedzona czy też z dostrzegalnymi plackowatymi obszarami bez włosków prezentuje się niezbyt schludnie i może prowadzić do spadku samooceny. Przeważnie rzadka zarost to wyłącznie konsekwencja procesu osłabiania się włosów i obniżenia się poziomu testosteronu, co jest normalnym efektem starzenia się. Jednak spadek poziomu hormonów androgennych często występuje niespodziewanie również u młodszych panów, co kończy się między innymi utratą włosów na twarzy. Intensywna utrata włosów to również częstokroć następstwo ich niepoprawnej pielęgnacji – niewłaściwe zastosowanie akcesoriów bądź kosmetyków. Na utrzymanie brody w dobrej kondycji istotny wpływ ma odżywianie, dlatego panowie powinni przejść na dietę obfitą m.in. w witaminy z grupy B, witaminę A i K2, a także cynk, wapń i magnez. Poczucie stresu również nie pomaga w zapuszczeniu gęstego zarostu – włosy wypadają samoistnie, a nierzadko są brutalnie wyrywane w nerwowym odruchu.

Pigmentacja brody – punkty z pigmentu, które wyglądają jak odrośnięte włoski

Kompletne zgolenie brody jest popularną metodą na zamaskowanie problemów z jej wyhodowaniem. Jednakże nie każdy czuje się dobrze bez brody bądź chce ją nosić, bo jest przekonany, iż to koryguje rysy twarzy i dodaje im „pazura”. Można postawić na przeszczep włosów, jednak taki zabieg to często wydatek sięgający nawet paru tysięcy złotych. Alternatywą jest zabieg mikropigmentacji zarostu polegający na jego uzupełnieniu dzięki wprowadzeniu w płytkie warstwy skóry specjalnego pigmentu. “Wytatuowane” kropeczki z pigmentu wyglądają jak ledwie co wyrośnięte włosy, a zauważenie elementów sztucznych od prawdziwego zarostu jest możliwe tylko po dotknięciu skóry twarzy. Uzupełnianie zarostu maskuje fragmenty skóry dotknięte łysieniem całkowitym lub plackowatym, pomaga wizualnie zagęścić rzadkie owłosienie, jak również umożliwia poprawę linii zarostu. Trzeba aczkolwiek mieć na uwadze, iż efekty mikropigmentacji nie są stałe i utrzymują się średnio roku.

Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]