Wyposażenie zakładów przemysłowych – wyroby ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna posiada mnóstwo wartościowych cech powodujących, iż znajduje szerokie zastosowania. Jej najważniejszy atut to z rzecz jasna odporność na korozję, która nie tylko zapewnia trwałość wytworzonych z niej przedmiotów, ale także umożliwia im styczność z wodą i wilgotnymi materiałami. Ponadto stal nierdzewna jest obojętna chemicznie, co znaczy, iż nie wchodzi w reakcje z substancjami o kwasowym odczynie, a listę jej zalet zamyka gładka powierzchnia, która uniemożliwia rozwój drobnoustrojów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla branży chemicznej i spożywczej

Stabilność chemiczna oraz bezpieczeństwo mikrobiologiczne sprawiają, że stal nierdzewna to wspaniały budulec dla sektora spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często używane przez zakłady przetwórcze, które korzystają z nich w toku produkcji i magazynowania artykułów spożywczych. W zakładach piekarskich i warzelniach piwa wyroby ze stali nierdzewnej wykorzystuje się w charakterze pojemników fermentacyjnych. Materiał ten jest też wykorzystywany często w branży kosmetycznej i przez przedsiębiorstwa działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji rozcieńczalników, paliw i innych chemikaliów.

Wyroby ze stali nierdzewnej – niezastąpione w branży budowlanej

Wytrzymałość na niesprzyjające czynniki pogodowe (kwaśne opady, wilgoć czy niskie i wysokie temperatury) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej świetnie nadają się użytku na zewnątrz posesji (np. jako balustrady balkonowe), a także na pływalniach (mowa o poręczach i drabinkach). Z uwagi na piękny wygląd, tak samo dobrze prezentują się też w wewnętrznych częściach obiektów budowlanych – między innymi na klatkach schodowych. Prócz tego aseptyczność stali nierdzewnej daje możliwość wykorzystania jej w gabinetach lekarskich i szpitalach.