Wycena auta online

Wycena auta online to bardzo duże udogodnienie dla zapracowanych właścicieli samochodów. Jak wskazuje nazwa nie trzeba umawiać się na bezpośrednie spotkanie z pracownikiem skupu, aby móc wycenić swoje auto. Cała procedura jest realizowana przez Internet. Z poziomu mieszkania można przesłać do skupu wszystkie istotne informacje na temat sprzedawanego samochodu i poczekać na rzetelną wycenę. Co ciekawsze zainteresowani nie muszą za nią płacić. To bezpłatne działanie, dzięki któremu można poznać wartość posiadanego auta.

Wycena auta online – wypełnienie prostego formularza

Całość opiera się na wypełnieniu bardzo prostego formularza. Potrzebne będą przede wszystkim dane kontaktowe klienta, a konkretniej imię i nazwisko, numer telefonu oraz miasto. Dzięki temu pracownik skupu po przeprowadzeniu wyceny skontaktuje się z daną osobą i przedstawi jej przygotowaną ofertę. Klientowi nie pozostaje nic innego, jak ją zaakceptować lub też odrzucić.

Wycena auta online obejmuje szereg różnych elementów. Właściciele aut będą musieli uzupełnić w formularzu następujące rubryki:

 • marka samochodu,
 • rok produkcji,
 • stan techniczny auta,
 • model auta,
 • pojemność silnika i rodzaj paliwa,
 • przebieg,
 • stan wizualny,
 • wyposażenie.

To podstawowe informacje, dzięki którym pracownicy nie będą mieć problemów z profesjonalną wyceną samochodu. Ważne jest to, że do wyceny można oddać praktycznie każde auto, nie zważając na jego stan techniczny. Mogą to być pojazdy nowsze lub też dużo starsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w skupie sprzedać poważnie uszkodzony samochód. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że otrzyma się za niego dużo mniejsze pieniądze.

Skup aut wycena samochodu online – o czym jeszcze trzeba wiedzieć?

Korzystną informacją dla każdego właściciela samochodu, który zdecyduje się na jego sprzedaż w skupie jest to, iż wycenę można zlecić w dowolnie wybranym momencie. Procedura odbywa się ekspresowo i zgodnie z oczekiwaniami wymagających klientów. Nie ma w tym nic zobowiązującego, cenę zawsze można ponegocjować lub też po prostu nie decydować się na sprzedaż auta.

Poza wyżej wymienionymi parametrami wskazane jest podanie kilku pobocznych informacji, a mianowicie: o klimatyzacji, pierwszym właścicielu, serwisowaniu ASO, przebytych wypadkach, rejestracji w Polsce, garażowaniu, fabrycznym lakierze, wspomaganiu kierownicy, skórzanej tapicerce, elektrycznych lusterkach i szybach czy też centralnym zamku.

Im bogatsze wyposażenie sprzedawanego samochodu, tym większe pieniądze można za niego uzyskać. Nic dziwnego, że klienci podchodzą do takiej wyceny profesjonalnie i starają się podać wszystkie wymagane informacje. Dzięki temu zwiększają swoje szanse na otrzymanie satysfakcjonującej kwoty. W formularzu pojawi się również wzmianka o: aluminiowych felgach, ABS, nawigacji, ksenonach oraz haku. Warto podejść do tego na poważnie i skupić się na jego prawidłowym wypełnieniu. Brak jakiejkolwiek informacji może wpłynąć na ostateczną wycenę auta.

Wycena auta online – opisanie historii auta i zdjęcia

Nie da się ukryć, że wycena auta online niesie za sobą ogrom zalet. Wszystkie formalności załatwi się z domu, pracy lub też w przerwie pomiędzy zajęciami na uczelni. Wystarczy dostęp do telefonu komórkowego i sieci internetowej. W trakcie wspomnianej wyceny auta w wersji online ważnym etapem jest opisanie historii auta. W tym miejscu należy wspomnieć o takich kwestiach, jak:

 • kraj pochodzenia,
 • stwierdzone niesprawności,
 • historie związane z użytkowaniem samochodu.

Niczego nie powinno się ukrywać, ponieważ w skupie pracują wykwalifikowani specjaliści i od razu uda im się wypatrzeć ewentualne nieścisłości. Kluczowe jest też załączenie przynajmniej kilku zdjęć swojego auta. Najlepiej jeśli załączone do formularza wyceny fotografie będą przedstawiały całe auto (z każdej możliwej strony). W ten sposób pracownicy skupu mają ułatwione życie i wykonają swoją pracę bezbłędnie.

Wycena pojazdu online – oczekiwana cena i forma sprzedaży

Wycena auta online kończy się uwzględnieniem oczekiwań finansowych sprzedającego. Jak wiadomo sytuacja życiowa może się zmieniać z dnia na dzień. Niektórzy decydują się na sprzedaż samochodu, ponieważ mają ochotę poruszać się po drogach jakimś nowszym modelem. Inni są zmuszeni do zrealizowania tego typu transakcji, gdyż są im potrzebne pieniądze lub wyjeżdżają za granicę. Wszystko to może mieć niebagatelny wpływ na oczekiwania sprzedawców. W odpowiednim miejscu wskazuje się kwotę, którą chciałoby się uzyskać od skupu, a pracownicy po przeprowadzonej wycenie natychmiastowo się do niej odniosą.

Istotnym krokiem jest również wybór odpowiedniej formy sprzedaży. Zainteresowani mogą się zdecydować na podpisanie umowy kupna-sprzedaży (w przypadku osób prywatnych), fakturę VAT (propozycja skierowana do firm) oraz leasing (cesja lub wykup). Można to sobie na swobodnie przeanalizować i przedyskutować wraz z osobą obeznaną w świecie motoryzacji, która ma już za sobą sprzedaż samochodu. Jak widać wycena auta online to bardzo wygodne przedsięwzięcie, dzięki któremu auto sprzeda się praktycznie od ręki.

Źródło tekstu: https://www.skupauta.pl/wycena-auta-on-line/