Antena telewizyjna – cechy i istotne elementy

Więcej informacji o antenie DVB T

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był nieprzydatnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Najlepszym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w różnych okolicznościach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten DVB-T jest obecnie niezwykle szeroki. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, jak również anteny DIGIT i ASR – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, których charakter jest zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą montażu. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się także świetną wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Za sprawą tego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych doskonałej jakości przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten naziemnych sprawił, że należy mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zakupić. Warto pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na szereg uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące umiejscowienia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Znaczenie ma też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba zawsze ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu , w którym znajduje się antena naziemna. Ogromne znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]