Atuty rolet dzień i noc

Rolety dzień i noc są jednym z uwielbianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy pragną kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To też doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do pokoju dziecka, gabinetu lub sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz różnych wariantach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tej samej barwie, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie i innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być także łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pokoju, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień noc, dzięki której będzie możliwa regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują także do każdego awangardowego wnętrza, do których nie nadadzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią także rolę dekoratywną. Szerokie spektrum kolorystyczne i nowoczesne wzornictwo powodują, że wnętrze może nabrać nowatorskiego bądź minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt zaciemnienia, ale nie stuprocentowego.