Bagażniki bazowe – montaż na relingi lub bezpośrednio na dachu auta

poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Podróż autem na wakacje wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne w trakcie wypoczynku akcesoria. Zwykle nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku dużej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności rowery czy narty, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu mogą być bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe dostosowane do przewozu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – solidny montaż boxu dachowego

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym sprzętom osłonę przed uszkodzeniem mechanicznym i wodą, ale także nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż posiada opływowy kształt. Do jego założenia niezbędne są poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je założyć później. Pamiętajmy jednak, aby dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć profesjonalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy też kupić specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem rowery, SUPy czy narty. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu konkretnego sprzętu – gwarantują więc najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z nisko wiszącymi gałęziami, tablicami i wiaduktami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]