Buty na motocykl – czym się różnią i jakie kupić?

Buty motocyklowe zamówisz na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Buty-motocyklowe-101.html.

Buty na motor, tak jak i inne części odzieży dla kierowców jednośladów, doskonale się prezentują i z pewnością niejedna osoba chce je kupić z powodu samego ich wyglądu. Jednak ich najważniejszymi funkcjami są zwiększenie komfortu jazdy, ułatwienie kontroli nad motocyklem oraz zapewnienie ochrony stopy i goleni podczas potencjalnego wypadku.

Typy butów na motor

Kłopot z tym, które buty na motor będą stosowne, mają nie tylko początkujący kierowcy, ale również osoby od wielu lat zainteresowane jazdą na jednośladach. W sklepach z odzieżą i akcesoriami dla motocyklistów dostaniemy kilka typów butów. To głównie:
1. Buty miejskie to buty krótkie, sięgające zaledwie do kostki, które są perfekcyjne na nie za, spokojną jazdę rekreacyjną po mieście, gdzie ryzyko udziału w wypadku jest mniejsze, zatem też zagwarantowanie osłony stopie nie jest w nich priorytetem. Ich walorem jest natomiast wyjątkowa wygoda, dzięki czemu jednakowo dobrze sprawdzą się także wtedy, gdy poruszamy się na własnych nogach.
2. Buty enduro czyli sportowe buty przeznaczone do jazdy na autostradach, torach wyścigowych i do jazdy ekstremalnej, gdzie ryzyko urazów oraz wypadków jest zdecydowanie większe. Buty na motocykl tego typu posiadają stosowne rozwiązania minimalizujące ryzyko złamania kości podudzia bądź śródstopia i obtarć skóry. To obuwie jest wysokie, sztywne i ciężko się w nich poruszać bez pojazdu.
3. Buty szosowo-turystyczne przeznaczone do jazdy turystycznej, czyli na dłuższych dystansach. Sięgają powyżej kostki, w wielu przypadkach do połowy łydki i wyprodukowane są z surowców zabezpieczających stopę przed wilgocią.

Wybieraj buty na motor cenionych marek

Kupując obuwie motocyklowe należy najpierw ustalić, jakie jest ich ogólne zastosowanie – stosowanie butów miejskich do ekstremalnej jazdy może skończyć się bolesnymi złamaniami w razie wypadku, z kolei buty enduro używane wyłącznie do przemieszczania się po ulicach miast, będą może wyglądały rewelacyjnie, ale kierowca nie będzie miał w nich poczucia komfortu. Zadaniem obuwia motocyklowego, swoją drogą jak innych elementów odzieży dla motocyklisty, jest zwiększenie bezpieczeństwa jazdy i zabezpieczenie kierowcy, tym samym jakość wykonania i wykorzystanych w nim tworzyw jest bardzo istotna. Kupujmy zatem buty na motocykl uznanych producentów. W razie niepewności warto zawsze skorzystać z wskazówki bardziej wykwalifikowanego kierowcy albo zapytać o nią pracownika sklepu, w którym planujemy wykonać zakup obuwia.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]