Części do Citroena – gdzie je kupić?

Więcej o Citroen części

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są doceniane z uwagi na szeroką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C7, C8, C-Crosser, Jumper, C-Elysse, Xsara, Xantia, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, tak jak pojazdy innych marek, ulegają one awariom, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą być gotowi na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne Citroen – co nabywamy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które zużywają się w wyniku codziennej eksploatacji auta. Są to najczęściej olej silnikowy, płyn chłodniczy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy zaniedbywać, potrzebują również moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak wygodnie i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko produkowane w chińskich fabrykach, w wielu przypadkach cechują się niższą jakością, co źle wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego posiadacze aut Citroen w części zamienne winni zaopatrywać się w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne elementy można zakupić przez internet.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]