Jakie drukarki 3D oferuje CadXpert?

drukarka 3D, 3D drukarki

W ofercie firmy CadXpert znajdują się wyłącznie drukarki 3D od najlepszych producentów takich rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot oraz FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszej ofercie, działają m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – zmniejszą koszty produkcji

Marka Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło 3 dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i instrumenty. Wyliczono, iż stosując drukarki 3D oraz inne produkty Stratasys można nawet o 90 procent zmniejszyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Główne założenia pracy ekspertów firmy Stratasys to zapewnianie wysokiej jakości drukarek 3D i usług, a także wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu i biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielki model drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Następnym wiodącym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne metody przyrostowego wytwarzania, jak między innymi SLS i SLA. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – urządzenie desktopowe, pracujące w prekursorskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszystkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się ergonomiczną budową oraz bezproblemową obsługą. Czym pionierska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz prędkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najdrobniejszych elementów. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można wydrukować tożsame makiety, co jest nadzwyczaj pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot wytwarza wysokiej klasy profesjonalne drukarki 3D, działające w technologii FDM. Drukarki 3D tej firmy są w szerokim zakresie wykorzystywane w rozlicznych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to produkt wspierany przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Druk jest precyzyjny oraz solidny, a w trakcie procesu drukowania nie występują odkształcenia czy przesunięcia warstw.

Siedziba firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]