Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Kaski do jazdy konnej znajdziesz na https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, przez znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która bezwzględnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są 2 typy zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask jeździecki? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest zwykle wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednakże tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i ma atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask do jazdy konnej

Najważniejszą kwestią przy doborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne certyfikaty, jak również być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Wybierając kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]