Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Zamów kontenery stalowe

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia muszą charakteryzować się wysoką trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele kontenerów? Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Kontenery na odpady specjalne – rodzaje i ich konstrukcja

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego zastosowania rozróżniamy kontenery na odpady odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, odpady przemysłowe, sypkie, niebezpieczne, a także płynne. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego typu są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są zabezpieczone pokrywą z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Kolejnym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów podczas załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z dnem posiadającym zaczepy do zabezpieczenia ładunku i z rozsuwanymi ścianami.

Kontener otwarty na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Obecne na rynku kontenery zaopatrzone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały miałkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do grupy modeli specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte wykorzystywane do transportu i składowania odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]