Kompletujemy ubiór jeździecki – czapsy i sztylpy

Jeśli potrzebujesz sztylp skórzanych, kliknij tu

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się idealnie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują około kilku tysięcy złotych. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające protekcję wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, gdyż kończą się na kolanie, natomiast drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, aczkolwiek poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechuje dużo niższa cena. Są więc zalecane dżokejom z okrojonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – fasony doskonale dobrane do swoich potrzeb kupią zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]