Lampa solna – niecodzienna ozdoba mieszkania

Zobacz, gdzie kupić lampę solną.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po Europie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim zaaranżowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – z reguły to zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże zrobić przedmioty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wytwarza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne są jedyne w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez problemu można je dobrać do wystroju mieszkania, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, jako że nie ma kamieni o bliźniaczej siatce krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie obrobioną, nieregularną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rzemieślnicy zajmujący się produkowaniem owych lamp, nadają im bardziej regularne formy, np. sześcianu czy też walca.

Lampa solna – z jej pomocą skuteczniej się wyciszysz

Powszechnie sądzi się, że lampy solne wywierają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im najczęściej zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wyzwalania anionów, które równoważą te produkowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie m.in. jednostkom cierpiącym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki emitują tego rodzaju lampy, jest kojący i przyjemny, toteż rekomenduje się stosowanie ich osobom cierpiącym na stres albo bezsenność, ponieważ z ich pomocą można łatwiej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na bibeloty, a pokaźne bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii oraz dekoracji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]