Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli szukasz listw drewnianych, odwiedź ten adres

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli i zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wykonane z PVC lub MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wykonane zarówno z różnych surowców, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeżeli kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]