Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Szukasz lonży dla konia? Sprawdź horse-trade.pl

Lonża dla konia to sprzęt na co dzień używany w trakcie lekcji jazdy konnej i treningów. Jakiego rodzaju lonże jeździeckie są obecne w sklepach? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie rekomenduje się je kupować?

Typy i rola lonży jeździeckiej

Lonża jeździecka to właściwie długa lina, najczęściej 5-8 metrowa, na której prowadzi się wierzchowca w trakcie nauki jazdy i doskonalenia technik związanych z utrzymywaniem równowagi w siodle, trzymaniem wodzy, dosiadaniem, a także łapaniem strzemion. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, natomiast lonża służy do kontrolowania zachowania konia. Przyrząd ten wykorzystują też zawodnicy woltyżerki oraz cyrkowcy do doskonalenia technik i zabezpieczania przeprowadzanych akrobacji. Lonża jest w dodatku pomocna przy hipoterapii. Lonża dla konia może również być stosowana w czasie ćwiczeń bez jeźdźca – w takim przypadku jest wykorzystywana do szkolenia młodych koni i dostarczenia im należytej dawki aktywności.

Lonża jeździecka – postaw na asortyment od popularnych marek

Ogromne spektrum przyrządów jeździeckich spotkasz w bogato wyposażonych sklepach internetowych, które sprzedają profesjonalny sprzęt w atrakcyjnych cenach. Dostarczają one specjalistyczne lonże jeździeckie uznanych firm – m.in. Kerbl, Imperial Riding czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża w pomarańczowym, turkusowymlub zielonym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade zapewnia szeroki asortyment artykułów, które spełnią wymagania najbardziej wybrednych miłośników koni. W ofercie dostępne są produkty wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże zaopatrzone są w obrotowy zaczep, a miękkie tworzywo jest przyjemne w dotyku.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]