Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Wizualizacje z zastosowaniem shuttersów w sypialni zobaczysz tu.

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się na ogół z wystrojem domów w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okiennic można wykorzystać również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularne obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne wykorzystanie

Shuttersy w salonie czy w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – dekoracyjną oraz praktyczną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, co powoduje, iż wspaniale prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie ludzie spędzają sporą część dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym należy zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko zachwycający, ale także wygodny. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła docierającego do wnętrza, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, gdy chcemy wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, gdy pragniemy włączyć serial.

Shuttersy w sypialni – kontrola temperatury

Możliwość kontroli przenikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże z jeszcze innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie regulować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych w trakcie zimy przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, natomiast latem łatwiej jest zachować w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na alergie. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich utrzymanie jest bardzo proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się również w łazience, w kuchni oraz w pokoju dziecięcym.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]