Mydło dezynfekujące – zastosowania

Aż pięć milionów komórek drobnoustrojów może bytować na jednym centymetrze kwadratowym powierzchni dłoni. Wiele tych organizmów ma duży potencjał chorobotwórczy – na ludzkich rękach roznoszą się pasożyty, bakterie i wirusy, które wywołują groźne choroby. Dlatego mycie rąk jest absolutną koniecznością. Za pomocą pospolitego mydła jesteśmy w stanie jednak usunąć ze skóry maksymalnie 90% bakterii. Zazwyczaj to wystarczający wynik, jakkolwiek w licznych sytuacjach niezbędne będzie skorzystanie z o wiele skuteczniejszych preparatów.
antybakteryjny żel do rąk – zastosowania
Mydło antybakteryjne znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach życia. Najpopularniejsze jest w instytucjach służby zdrowia – gabinetach dentystycznych, przychodniach czy szpitalach. Poza tym jego użycie jest niezbędne w gabinetach kosmetycznych, gdzie pracownicy mają bezpośredni kontakt ze skórą pacjentów i żyjącymi na niej drobnoustrojami. Po żel antybakteryjny do rąk bezsprzecznie powinni sięgać też osoby zatrudnione w gastronomii – w szczególności po przygotowywaniu potraw z mleka, mięsa (przede wszystkim drobiowego) czy jajek, ponieważ te produkty spożywcze, gdy są surowe, często zawierają pewne ilości bakterii.
Rodzaje środków do dezynfekcji rąk
Najpospolitszym środkiem do dezynfekcji rąk jest, naturalnie, mydło w płynie wzbogacone o związki niszczące komórki drobnoustrojów – zazwyczaj jest to alkohol. Preparaty do dezynfekcji rąk mają też postać żelu lub płynu. Zarówno płyn, jak i antybakteryjny żel do rąk można nabyć w różnych opakowaniach – małych, które mieszczą się w torebce albo kieszeni, lub dużych, zaprojektowanych do wykorzystania w dozownikach ściennych, nierzadko przystosowanych do uruchamiania łokciem lub posiadających fotokomórkę.
Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice
Mob.: +48 783-332-495
E-mail:
[email protected]