Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Chcesz zamówić okiennice wewnętrzne? Odwiedź ten adres.

Planując aranżację domu, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się szablonowe aranżacje, czyli zasłony i firanki, które czasem zestawiane są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, w zależności od zachcianek mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), drewna, a także z płyt pilśniowych. Okiennice wewnętrzne shutters montuje się najczęściej na oknach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się w dalszym ciągu dość rzadko, ale gros z nas na pewno rozpoznaje je z ekranu telewizora czy kina, gdyż tego typu okiennice są często wykorzystywane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w Afryce Południowej oraz w Australii.

Dekoracyjne okiennice shutters nadają wnętrzom niezmiernie gustowny wygląd

Oprócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters doskonale wyglądają, mają one też pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać nagrzewanie się pokojów, a zimą – zapobiegać stracie ciepła. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle problemów, by założyć je na większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom niesłychanie wytworny wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości posesji. Należy również zaznaczyć, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych shutters jest regulowane bez wykorzystania łańcuszków, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych zwierząt, które mogłyby wplątać się sterczące sznurki, uznają z pewnością za dodatkowy plus.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]