Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Problem pułu zawieszonego w atmosferze trafił już do świadomości każdego Polaka i coraz rzadziej bywa marginalizowany. Mieszkańca naszego kraju zdają sobie sprawę, że czystość powietrza, które codziennie wdychamy, ma kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Tak długo jak nie będą zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy musi zadbać o swoje zdrowie, przykładowo poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – urządzenia od renomowanych producentów

Im bardziej rozwinięty rejon, tym większe jest ryzyko obecności wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są najczęściej mieszkańcy dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wypuszczających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużym stopniu zredukować negatywne oddziaływanie pyłów na zdrowie. I nie jest to już coś nowego na rynku – oczyszczacze powietrza szeregu cenionych producentów, jak np. Meaco, Wood’s czy AirFree, od lat obecne są w ofercie polskich sklepów. Co istotne, poza filtrowaniem z atmosfery zanieczyszczeń, nierzadko mają one także inne wartościowe funkcje.

Rodzaje i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza dostępne są w rozmaitych rozmiarach, dlatego łatwo kupimy sprzęt najlepsze do określonej objętości pomieszczenia. Oczyszczacze są względnie nieduże, więc bez wysiłku można przenieść je pomiędzy pomieszczeniami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo grzyby oraz zarazki, które mogą być przyczyną wielu reakcji alergicznych czy też chorób, a także szkodliwy formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym gwarantuje głębszy sen. Część oczyszczaczy ma również sensory ostrzegające o wysokim stężeniu CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności alergikom.