Skład i działanie kremów przeciwzmarszczkowych

Więcej szczegółów o kremach przeciwzmarszczkowych do cery.

Nawet młodzieńcza skóra bez problemów potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Pozwoli to spowolnić procesy wyniszczania się tkanek i konsekwencji dłużej utrzymać ich zdrowy wygląd. W głównej mierze ma to odniesienie do skóry twarzy, która jest w największym stopniu podatna na tworzenie się nieestetycznych zmian, wśród których wyjątkowo dokuczliwe dla pań, jak i panów, są zmarszczki. W związku z tym tak istotne jest, żeby stosować właściwe kremy przeciwzmarszczkowe dobrane do typu skóry i wieku. Szczęśliwie nie jest to skomplikowane, gdyż na rynku dostępne są kosmetyki dopasowane do dowolnego rodzaju skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do cery – co odkryjemy w ich składzie?

Jednym z najistotniejszych celów kremów przeciwzmarszczkowych jest nawilżenie skóry. Z tego względu kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy często mają w składzie mocznik – komponentłączący cząsteczki wody i w ten sposób zapobiegający jej utracie, a ponadto zmiękczający skórę. Kremy tego rodzaju posiadają w składzie także tłuszcze zwane ceramidami, które też powstrzymują utratę wody dzięki temu, iż zapełniają przestrzenie pomiędzy komórkami tkanki skórnej. Ważnym składnikiem kremów przeciwzmarszczkowych do twarzy jest również skwalen. Jest to substancja wchodząca w skład naturalnego płaszcza lipidowego ludzkiej skóry. Przy odpowiednim nasyceniu skwalen zwalcza wolne rodniki i inne niepożądane elementy, a przy tym umożliwia składnikom odżywczym dotrzeć w głąb.

Rodzaje kremów przeciwzmarszczkowych do cery

Kosmetyki przeciwzmarszczkowe dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z najistotniejszych kryteriów podziału sanowi wiek konsumenta, do którego kierowany jest dany preparat. Przy jego doborze powinno się też wziąć pod uwagę, do pielęgnacji której partii ciała został on opracowany – przecież krem przeciwzmarszczkowy do cery różni się pod wieloma względami od kremu do szyi czy też pod oczy.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]