Środek do mycia elewacji – zastosowanie

Znajdź środki do czyszczenia elewacji

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach znacznie przybrał na sile. Z reguły przybierają one postać napisów namalowanych sprayem. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek często hasła te niosą treści wulgarne lub rasistowskie. Nic zatem dziwnego, iż administratorzy lub właściciele budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu przeważnie postanawiają ponowne pomalować ścianę – to jednakże jest dosyć kosztowne i pochłania mnóstwo pracy. Inną opcją może być zastosowanie środka do usuwania farby.

Działanie środka do czyszczenia elewacji?

Działanie tychże preparatów bazuje na czynnikach aktywnych rozpuszczających komponenty najpopularniejszych farb – w szczególności rozmaitego typu żywice. Ich odpowiedni skład sprawia, że preparaty tego typu umożliwiają oczyszczanie nawet bardzo porowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farb nie mają w składzie rozpuszczalników (m.in. toluenu), które są niebezpieczne dla otoczenia i ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć dużego pędzla bądź wałka. Po około godzinie środek należy spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo preparat do usuwania farby olejnej?

Preparat do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszystkich ekip sprzątających, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, bo to zwłaszcza elewacje niestrzeżonych bloków są narażone na ataki wandali. Niewielki pojemnik preparatu przyda się także posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do mycia elewacji to w porównaniu z koniecznością przemalowania ścian na nowo spora oszczędność – zarówno jeśli idzie o wydatki na kupno farby, jak i czas potrzebny do zrealizowania tej pracy.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]