Stolik kawowy – praktyczny i estetyczny element salonu

Dobry stolik kawowy musi być wygodny w użyciu i funkcjonalny. Trzeba także pamiętać, że stanowi on ciekawy element wystroju salonu. W zależności od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku wariantów stolików. Jaki jednakże będzie najodpowiedniejszy?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do salonu?

Przy wyborze stolika warto zwrócić uwagę na parę czynników. Czy podczas picia kawy lubimy poczytać gazetę bądź książki? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? W jakim stylu jest zaprojektowane wnętrze mieszkania? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w podjęciu decyzji.

Rodzaje stolików kawowych

Dla osób, które cenią sobie optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem możemy nie tylko efektywnie zaplanować niewielką powierzchnię pomieszczenia, ale też łatwiej podtrzymać w nim czystość. Warto rozważyć również zakup modelu z blatem, który można zdjąć.

W przypadku niewielkiej powierzchni do zagospodarowania, można zastanowić się nad kupnem stolika z okrągłym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te w tradycyjnej formie. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w kształcie tacy, które są zarówno wygodne, jak i rewelacyjnie się prezentują.

Powodzeniem mogą poszczycić się także stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, aby wsuwać je pod siebie. Oprócz tego modele w formie hexagonu można swobodnie łączyć z dowolną liczbą modułów. Z kolei osobom, które lubią pijać kawę w większym gronie, zaleca się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Przydatne porady

1. Stolik o okrągłym blacie będzie wyśmienitym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo dzieci bądź zwierząt.
2. Jeżeli troszczymy się o ekologię, to można zastanowić się nad stolikiem z używanych materiałów, np. wykonanym z europalet. Nieszablonową alternatywą jest wykorzystanie drewnianego pieńka bądź odnowionego kufra w charakterze kawowego stolika.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać poziomu siedziska, a więc mniej więcej 45-50 cm. Jeśli planujemy postawić go z boku sofy, to dla pełnej wygody użytkownika musi sięgać do wysokości podłokietnika.