Tablica magnetyczna dla biur, szkół i domów

Tablice szkolne łączymy zazwyczaj z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy usiłowaliśmy zetrzeć z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są wypierane przez tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najistotniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są dzisiaj chętnie stosowane w urzędach, korporacjach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest w głównej mierze to, że do pisania na nich wykorzystuje szybkoschnące markery, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku typowych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niezmiernie proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który usuwa pozostałości tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości konserwujące i nabłyszczające, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli postanawiamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zawieszona. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w domu – jak ją zastosować?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w mieszkaniu. Nie wiesz jak jej użyć? Powieś ją w kuchni, a gdy zauważysz, że kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy mąka) zanotuj tę informację na tablicy. Kiedy będziesz jechać do supermarketu, łatwiej będzie Ci skompletować listę naprawdę niezbędnych sprawunków. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może także spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo składając jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się także rodzicom, którzy chcą pomóc maluchowi w opanowaniu liter lub podstaw matematyki.