Urządzasz ogród – nie zapomnij wyposażyć się w zestaw mebli ogrodowych

Dalsze informacje o ławce ogrodowej drewnianej.

Meble, które ustawiamy w mieszkaniu muszą być piękne, mocne oraz komfortowe. Niestety zgoła odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. Na naszych działkach i w ogródkach spotkać można krzesła oraz stoliki z plastiku lub metalu. Lecz nic tak rewelacyjnie nie harmonizuje się z intensywną zielenią naturalnego otoczenia jak wytrzymałe ogrodowe meble drewniane.

Nie zmieścisz na działce stołu ani ławki? Kup drewniane leżaki ogrodowe

Jeżeli posiadamy większą przestrzeń w ogrodzie radzimy zaaranżować ją tak, by w trakcie lata dało się komfortowo wypoczywać jak również spożywać posiłki na świeżym powietrzu. Najważniejszym wyposażeniem działki czy ogrodu powinien być tym samym zestaw mebli ogrodowych – spory stół wespół z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich domowników i ich potencjalnych gości. Jeśli teren zielony jest na tyle obszerny, iż biegnie przez niego kilka dróżek bądź stworzony w nim został kącik z oczkiem wodnym, rekomendujemy wziąć pod uwagę postawienie w tych punktach drewnianej ławki ogrodowej, na której można usiąść bądź wręcz się położyć i cieszyć się otaczającą nas przyrodą. Ale nawet gdy brak miejsca na ustawienie kilkuelementowego kompletu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się przestrzeń na 2-3 ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, by zażyć relaksu.

Zalety drewnianych mebli do ogrodu

Meble z drewna są bardzo mocne i bardzo dobrze wyglądają zarówno jako meble tarasowe czy balkonowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno akcentuje rustykalny charakter przestrzeni, lecz nie oznacza to, iż drewniane komplety ogrodowe są nieciekawe i banalne. Drewno pozwala na ogromną personalizację. Meble da się pomalować na przeróżne barwy korespondujące z indywidualną wizją przestrzeni. Łatwo również zaakcentować ich naturalność – wystarczy jedynie zastosować stosowna bejcę. Przeciwnie do swoich plastikowych odpowiedników, ogrodowe komplety drewniane będą służyć przez wiele lat, jednakże wymaga to od ich właściciela właściwej konserwacji. Jeżeli meble będą systematycznie olejowane i impregnowane według wytycznych producenta, wilgoć czy mróz będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co na pewno najistotniejsze dla ludzi miłujących naturę – meble drewniane są najbardziej eko rozwiązaniem, gdy mówimy o urządzaniu działki. Nawet gdy po czasie nadejdzie czas, by je wyrzucić, są one odpadem biodegradowalnym o niewielkim szkodliwym wpływie na środowisko.

Siedziba firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]