Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Dowiedz się, gdzie zamówić mopy profesjonalne, wejdź na verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi zdaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Jednakże sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o trudne do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. W takich przypadkach warto sięgnąć po mopy profesjonalne i specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Czym wyróżniają się mopy profesjonalne?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię zdołamy wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia posadzki o znacznym metrażu – przykładowo sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego trwałość. Warto też pamiętać, że twardsze włókna lepiej ścierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów profesjonalnych

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli szybko i efektywnie myć posadzki. Niemal jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę warto zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a odpowiednio dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. W czasie sprzątanie większych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadro plus mop.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]