Wykorzystanie tablic korkowych

Tablica korkowa – zdaje się zupełnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Zróżnicowanie wykonania i rozmiary tablic korkowych powodują, że sprawdzają się one zarówno do ozdoby pokoju, jak i znajdują zastosowanie w biurach i urzędach.

Jak zwykle stosujemy tablice korkowe?

W głównej mierze natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach szkół i przedszkoli. Przypinane są na nich artykuły z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, kluczowe informacje o organizowanych wydarzeniach (wywiadówkach, turniejach, olimpiadach lub studniówkach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy godzinach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem nauczyciela dzieci mogą przygotowywać artykuły na interesujące ich tematy, wynajdywać ciekawostki naukowe czy komentować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc comiesięczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był widoczny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można zorganizować prezentację rysunków czy laurek szykowanych przez dzieci na rozmaite okazje – maluchy będą lepiej czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako biuletyn informacyjny, bo w zalewie maili nie każdy przeczyta wszystkie wiadomości. Należy jednakże pamiętać, aby tablica była zawieszona w często uczęszczanym miejscu, np. przy stanowisku z napojami albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – używaj jej w domu

Do wszystkich powyższych przykładów najodpowiedniejsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o rozmiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeżeli jednak chcemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, należy skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe produkowane są w ramach drewnianych, aluminiowych albo z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego występują w kilku kolorach (czerwony, jasny i ciemny fiolet, błękitny, kremowy), a listwy MDF są przeważnie srebrne, białe, czarne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, tym samym każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można zastosować tablicę korkową w domu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w zawodach, kartki przysłane przez rodzinę z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A amatorzy podróży mogą przypiąć do niej mapę świata, żeby zaznaczać pinezkami zwiedzone już kraje lub miasta.