Z urządzenia do drenażu limfatycznego możesz korzystać w domu

Jeśli chcesz zamówić aparat do masażu uciskowego, koniecznie odwiedź tę stronę.

Presoterapia to technika masażu, której zadaniem jest usprawnienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów okrężnych oraz czerpiących, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także punktu masażu.

Aparat do presoterapii – na obrzęki kończyn rozmaitego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając tak cyrkulację chłonki. Jest mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To w głównej mierze zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w zwalczaniu “skórki pomarańczowej” oraz wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Mobilne aparaty do masażu uciskowego w domu

Ogromne możliwości zastosowania urządzeń do masażu uciskowego wpłynęło pozytywnie na rozwój tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, przy użyciu przenośnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do drenażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu używanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy zabieg masażu. Aparaty CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, dlatego bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu limfatycznego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samemu, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to między innymi miażdżyca i stany zapalne, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]