Bursztyn

Jeśli szukasz biżuterii z bursztynem, skieruj się tu.

Biżuteria z bursztynem nigdy nie wyjdzie z mody – tak wśród młodych ludzi, jak i nieco starszych osób. Jej popularność nie może bądź co bądź zaskakiwać – złoto Bałtyku jest zaliczany wszak do najładniejszych surowców, a łatwość jego obróbki sprawia, że wykonane z niego naszyjniki mogą dopasować się do przeróżnych trendów. Żeby zachować jej wygląd, powinniśmy o nią właściwie zadbać. Jak? Powie wam stworzony przez nas poradnik.

Zasady składowania biżuterii z bursztynem

Bursztyn to niezwykle wrażliwy materiał – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy wisiorek powinniśmy zabezpieczyć miękką tkaniną, a potem dokładnie otulić folią i włożyć do drewnianego pudełka. Warto też pamiętać, by w pojedynczej paczce nie przechowywać kilku wisiorków – mogą się przecież wzajemnie uszkodzić.

Czyścimy biżuterię z bursztynem

Jantar nie toleruje silnych substancji czyszczących. Słuszniej więc postąpimy, wykorzystując do jego pielęgnacji łagodniejsze substancje – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla najmłodszych. Biżuteria z bursztynem powinna być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie nasączoną wodą – w żadnym wypadku nie może być jej zbyt dużo.

Zabytkowa biżuteria z bursztynem

Odkopałeś w piwnicy zabytkową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal jest cudowna, jednak widać jej lata. Jak ją odrestaurować? Podchodząc do tego bez opieki znawcy, możesz jedynie jeszcze bardziej ją uszkodzić – najlepiej zatem zrobisz, prosząc o pomoc jubilera.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]